Skip to content

Osborne Terr(Block 1400 Lot 2.04)Wayne, NJ 07470

Last Sale Date
Nov 21, 2017

Property Information

Block1400
Lot2.04
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionTENNIS COURTS &
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.78

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$153,100
92%
Improvement Value:$13,300
8%
Total Assessment$166,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,894+4.0%
2024$9,515+1.2%
2023$9,398+0.4%
2022$9,357+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0