Skip to content

102 Mack StWayne, NJ 07470

Built 1963

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 18, 2021

Property Information

Block1515
Lot4
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionBI-LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B1
Sq Footage2,212
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,300
33%
Improvement Value:$96,000
67%
Total Assessment$143,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,521+4.0%
2024$8,194+1.2%
2023$8,094+0.4%
2022$8,058+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$145,000
DeedBook P 143, Page 288

Property Built

Built

Year Built: 1963