Skip to content

91 Hershey RdWayne, NJ 07470

Built 1967

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block1607
Lot10
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,872
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$125,600
51%
Improvement Value:$122,500
49%
Total Assessment$248,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,502+4.1%
2024$13,936+1.3%
2023$13,763+0.5%
2022$13,701+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1967