Skip to content

26 Sloping Hill TerrWayne, NJ 07470

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 10, 1989

Property Information

Block1717
Lot39
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,793
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$131,000
39%
Improvement Value:$205,500
61%
Total Assessment$336,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,008+4.0%
2024$19,241+1.2%
2023$19,006+0.4%
2022$18,921+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965