Skip to content

6 Ned RdWayne, NJ 07470

Built 1971

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block1815
Lot17
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17.5
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$136,700
49%
Improvement Value:$142,200
51%
Total Assessment$278,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,583+4.0%
2024$15,948+1.2%
2023$15,752+0.4%
2022$15,683+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1971