Skip to content

1 Jenny LaneWayne, NJ 07470

Built 1998

Last Sale Price
$480,000
Last Sale Date
Mar 29, 1999

Property Information

Block1902.02
Lot10
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class19
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,321
Acreage0.39

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$141,700
33%
Improvement Value:$292,400
67%
Total Assessment$434,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$25,812+4.0%
2024$24,822+1.2%
2023$24,518+0.4%
2022$24,409+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$480,000

To:

Sq Ft3,321DeedBook 161, Page 282

Property Built

Built

Year Built: 1998