Skip to content

3 Donna LaneWayne, NJ 07470

Built 2013

Last Sale Price
$1,050,000
Last Sale Date
Jun 20, 2022

Property Information

Block1904
Lot183.01
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class19.5
DescriptionCONTEMP
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,910
Acreage0.71

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$104,500
29%
Improvement Value:$255,700
71%
Total Assessment$360,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,417+4.0%
2024$20,596+1.2%
2023$20,344+0.4%
2022$20,254+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$1,050,000

To:

Sq Ft2,910DeedBook 4375, Page 33

Property Sale

Sale
$880,000
Sq Ft2,910DeedBook 3800, Page 121Recorded5/26/2020

Property Built

Built

Year Built: 2013