Skip to content

94 Ashburn RdWayne, NJ 07470

Built 1971

Last Sale Price
$420,000
Last Sale Date
Dec 30, 2002

Property Information

Block2115
Lot7
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionBI-LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,168
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$116,200
52%
Improvement Value:$105,300
48%
Total Assessment$221,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,170+4.0%
2024$12,665+1.2%
2023$12,510+0.4%
2022$12,455+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$420,000

To:

Sq Ft2,168DeedBook 538, Page 165

Property Built

Built

Year Built: 1971