Skip to content

51 Rillo DrWayne, NJ 07470

Built 1961

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 25, 2023

Property Information

Block2201
Lot18
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17.5
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,463
Acreage0.41

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$117,800
44%
Improvement Value:$149,300
56%
Total Assessment$267,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,882+4.9%
2024$15,136+1.2%
2023$14,950+0.4%
2022$14,884+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1961