Skip to content

170 Lake Dr EWayne, NJ 07470

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 25, 1994

Property Information

Block2308
Lot3
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17.5
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,001
Acreage0.41

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$133,800
52%
Improvement Value:$123,600
48%
Total Assessment$257,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,305+4.0%
2024$14,718+1.2%
2023$14,538+0.4%
2022$14,474+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955