Skip to content

1361 Alps Rd(Unit QFARM)Wayne, NJ 07470

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$23,500,000
Last Sale Date
Dec 12, 2024

Property Information

Block2329
Lot1

Sq Footage---
Acreage70

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$12,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$12,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$571+4.0%
2024$549+1.2%
2023$542+0.4%
2022$540+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$23,500,000

To:

DeedBook 4829, Page 178

Property Sale

SaleMulti
$17,000,000
DeedBook 4153, Page 163Recorded10/14/2021

Also conveyed in this deed

2 parcels