Skip to content

83 Kiwanis DrWayne, NJ 07470

Built 1967

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block2400
Lot6
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage3,053
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$138,700
41%
Improvement Value:$200,700
59%
Total Assessment$339,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,181+4.0%
2024$19,407+1.2%
2023$19,169+0.4%
2022$19,084+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1967