Skip to content

28 Wheeler RdWayne, NJ 07470

Built 1987

Last Sale Price
$5
Last Sale Date
May 18, 1987

Property Information

Block2405
Lot21
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,552
Acreage0.42

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$173,400
43%
Improvement Value:$228,700
57%
Total Assessment$402,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,909+4.0%
2024$22,992+1.2%
2023$22,711+0.4%
2022$22,610+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1987