Skip to content

24 Eldorado DrWayne, NJ 07470

Built 1964

Last Sale Price
$442,000
Last Sale Date
Aug 9, 2018

Property Information

Block2430
Lot6
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,944
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$121,000
57%
Improvement Value:$92,700
43%
Total Assessment$213,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,707+4.0%
2024$12,219+1.2%
2023$12,070+0.4%
2022$12,016+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$442,000

To:

Sq Ft1,944DeedBook 3386, Page 261

Property Sale

Sale
$425,000
DeedBook 1759, Page 122

Property Built

Built

Year Built: 1964