Skip to content

43 Mandeville DrWayne, NJ 07470

Built 1964

Last Sale Price
$411,000
Last Sale Date
Dec 8, 2021

Property Information

Block2431
Lot4
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionBI-LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,188
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$122,100
56%
Improvement Value:$96,400
44%
Total Assessment$218,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,992+4.0%
2024$12,494+1.2%
2023$12,341+0.4%
2022$12,286+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$411,000

To:

Sq Ft2,188DeedBook 4203, Page 13

Property Built

Built

Year Built: 1964