Skip to content

991 Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Last Sale Date
Jul 13, 2020

Property Information

Block2704.01
Lot2

Zoning---
Sq Footage5,837
Acreage0.59

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$234,800
49%
Improvement Value:$245,100
51%
Total Assessment$479,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$28,535+4.0%
2024$27,441+1.2%
2023$27,105+0.4%
2022$26,985+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$41,000
DeedBook F 132, Page 550