Skip to content

7 Stuckler LaneWayne, NJ 07470

Built 1962

Last Sale Price
$525,000
Last Sale Date
Jun 25, 2015

Property Information

Block2711
Lot74
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,771
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$132,300
57%
Improvement Value:$101,100
43%
Total Assessment$233,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,878+4.0%
2024$13,346+1.2%
2023$13,182+0.4%
2022$13,124+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$525,000

To:

Sq Ft1,771DeedBook 2651, Page 206

Property Sale

Sale
$512,500
DeedBook 1572, Page 252

Property Built

Built

Year Built: 1962