Skip to content

10 Leslie DrWayne, NJ 07470

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 5, 2013

Property Information

Block2713
Lot2
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,899
Acreage0.38

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$132,500
41%
Improvement Value:$192,400
59%
Total Assessment$324,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,319+4.0%
2024$18,578+1.2%
2023$18,350+0.4%
2022$18,269+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$355,000
DeedBook 2144, Page 187

Property Built

Built

Year Built: 1962