Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
60 Owens DrWayne, NJ 07470
Industrial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 26, 2003
Property Information
Block2800
Lot14.02
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map PageCH91
Building Details
Building Class---
DescriptionWHSE/GYM/PEDIAT
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage41,700
Acreage6.34
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$586,000
26%
Improvement Value:$1,668,700
74%
Total Assessment$2,254,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $134,064 | +4.0% |
| 2024 | $128,924 | +1.2% |
| 2023 | $127,345 | +0.4% |
| 2022 | $126,782 | +2.0% |
Property History
No events match the selected filters.