Skip to content

1307 Four Seasons DrWayne, NJ 07470

Built 1999

Last Sale Price
$390,000
Last Sale Date
Jun 20, 2018

Property Information

Block2800
Lot49
QualifierC1307
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class33
DescriptionCONDO-DOGWOOD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,626
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
26%
Improvement Value:$116,600
74%
Total Assessment$156,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,311+4.0%
2024$8,954+1.2%
2023$8,845+0.4%
2022$8,806+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$390,000

To:

Sq Ft1,626DeedBook 3346, Page 160

Property Sale

Sale
$252,596
DeedBook I 163, Page 242

Property Built

Built

Year Built: 1999