Skip to content

Knox Terrace(Unit C0G73)Wayne, NJ 07470

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 31, 2023

Property Information

Block2802
Lot1
QualifierC0G73
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class35
DescriptionG5A/73 DET.GAR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$400
15%
Improvement Value:$2,200
85%
Total Assessment$2,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$155+4.3%
2024$149+1.2%
2023$147+0.4%
2022$146+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$208,000

From:

To:

Sq Ft889DeedBook 2810, Page 152Recorded4/19/2016

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$2,000
DeedBook U 122, Page 15