Skip to content

401 Hamburg Tpke(Unit C0101)Wayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Mar 26, 2013

Property Information

Block2901
Lot101
QualifierC0101

Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$33,000
25%
Improvement Value:$100,200
75%
Total Assessment$133,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,920+4.0%
2024$7,616+1.2%
2023$7,523+0.4%
2022$7,490+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$200,000

To:

DeedBook 2301, Page 145

Property Sale

Sale
$330,000
DeedBook 1263, Page 121

Property Sale

Sale
$168,462
DeedBook R 128, Page 514