Skip to content

401 Hamburg Tpke(Unit C0201)Wayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$473,500
Last Sale Date
Jul 1, 2025

Property Information

Block2901
Lot101
QualifierC0201

Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$33,000
28%
Improvement Value:$85,500
72%
Total Assessment$118,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,046+4.0%
2024$6,776-9.9%
2023$7,523+0.4%
2022$7,490+2.0%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$473,500

To:

DeedBook 4959, Page 288

Property Sale

Sale
$137,300

To:

DeedBook G 135, Page 524

Property Sale

Sale
$325,000

To:

DeedBook Q 128, Page 106

Property Sale

Sale
$403,750

To:

DeedBook B 116, Page 376