Skip to content

1575 Ratzer RdWayne, NJ 07470

Built 1957

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Nov 20, 1993

Property Information

Block2901
Lot120
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17.5
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,470
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$98,600
41%
Improvement Value:$141,800
59%
Total Assessment$240,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,294+4.0%
2024$13,746+1.2%
2023$13,578+0.4%
2022$13,518+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1957