Skip to content

246 Hamburg Tpke Ste 104Wayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$1,750,000
Last Sale Date
Jun 6, 2025

Property Information

Block2904
Lot10
QualifierC0104
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map PageCH91

Assessment

Land Value:$344,400
26%
Improvement Value:$998,800
74%
Total Assessment$1,343,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$79,867+4.0%
2024$76,804+1.2%
2023$75,864+0.4%
2022$75,528+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$1,750,000

To:

DeedBook 4912, Page 43

Property Sale

Sale
$91,708

To:

DeedBook 4723, Page 40Recorded6/13/2024

Property Sale

SaleMulti
$3,500,000

To:

DeedBook 2268, Page 113