Skip to content

246 Hamburg Tpke Ste 202Wayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$589,342
Last Sale Date
Nov 4, 2011

Property Information

Block2904
Lot10
QualifierC0202
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page29

Assessment

Land Value:$78,600
26%
Improvement Value:$222,600
74%
Total Assessment$301,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,909+4.0%
2024$17,223+1.2%
2023$17,012+0.4%
2022$16,936+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$589,342

To:

DeedBook 2141, Page 168

Property Sale

Sale
$2,930,200
DeedBook 1743, Page 14