Skip to content

246 Hamburg Tpke Ste 204Wayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$645,010
Last Sale Date
Sep 30, 2008

Property Information

Block2904
Lot10
QualifierC0204
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map PageCH91

Assessment

Land Value:$72,400
29%
Improvement Value:$177,400
71%
Total Assessment$249,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,853+4.0%
2024$14,284+1.2%
2023$14,109+0.4%
2022$14,046+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$645,010

To:

DeedBook 1682, Page 231