Skip to content

246 Hamburg Tpke Ste 307hWayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$1,233,900
Last Sale Date
May 25, 2012

Property Information

Block2904
Lot10
QualifierC0307

Assessment

Land Value:$164,500
23%
Improvement Value:$548,400
77%
Total Assessment$712,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$42,389+4.0%
2024$40,764+1.2%
2023$40,265+0.4%
2022$40,086+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$1,233,900

To:

DeedBook 2186, Page 134