Skip to content

342 Hamburg Tpke(Unit C0101)Wayne, NJ 07470

Built 1979
Commercial

Last Sale Price
$545,000
Last Sale Date
Dec 20, 2018

Property Information

Block2904
Lot14
QualifierC0101

ZoningSB
Sq Footage2,612
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,400
30%
Improvement Value:$182,900
70%
Total Assessment$261,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,537+4.0%
2024$14,941+1.2%
2023$14,758+0.4%
2022$14,693+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$545,000

To:

Sq Ft2,612DeedBook 3488, Page 296

Property Sale

SaleMulti
$465,000
DeedBook 1519, Page 222

Property Sale

SaleMulti
$184,320
DeedBook S 128, Page 588

Property Built

Built

Year Built: 1979