Skip to content

342 Hamburg Tpke(Unit C0105)Wayne, NJ 07470

Built 1979
Commercial

Last Sale Price
$135,000
Last Sale Date
May 13, 2020

Property Information

Block2904
Lot14
QualifierC0105
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map PageCH91

Assessment

Land Value:$23,900
30%
Improvement Value:$55,800
70%
Total Assessment$79,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,739+4.0%
2024$4,557+1.2%
2023$4,501+0.4%
2022$4,482+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$135,000

To:

DeedBook 3814, Page 295

Property Sale

Sale
$160,000
DeedBook 1360, Page 1

Property Sale

Sale
$110,000
DeedBook 272, Page 144

Property Sale

Sale
$90,000
DeedBook S 136, Page 223

Property Built

Built

Year Built: 1979