Skip to content

342 Hamburg Tpke(Unit C0107)Wayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$340,000
Last Sale Date
Jan 4, 2022

Property Information

Block2904
Lot14
QualifierC0107
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map PageCH91

Assessment

Land Value:$73,800
30%
Improvement Value:$172,300
70%
Total Assessment$246,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,633+4.0%
2024$14,072+1.2%
2023$13,900+0.4%
2022$13,838+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$340,000

To:

DeedBook 4241, Page 258

Property Sale

SaleMulti
$280,000
DeedBook R 149, Page 34