Skip to content

342 Hamburg Tpke(Unit C0108)Wayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$251,940
Last Sale Date
Nov 22, 1993

Property Information

Block2904
Lot14
QualifierC0108
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map PageCH91

Assessment

Land Value:$76,700
30%
Improvement Value:$178,900
70%
Total Assessment$255,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,198+4.0%
2024$14,615+1.2%
2023$14,436+0.4%
2022$14,372+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$251,940

To:

DeedBook 135, Page 183