Skip to content

180-200 Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$760,000
Last Sale Date
May 29, 2008

Property Information

Block2904
Lot6

Zoning---
Sq Footage2,951
Acreage0.38

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$163,800
49%
Improvement Value:$170,400
51%
Total Assessment$334,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,872+4.0%
2024$19,110+1.2%
2023$18,876+0.4%
2022$18,792+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$760,000

To:

Sq Ft2,951DeedBook 1620, Page 14

Property Sale

Sale
$287,000
DeedBook C 165, Page 198