Skip to content

220 Hamburg Tpke(Unit C0001)Wayne, NJ 07470

Public Property

Last Sale Price
$269,700
Last Sale Date
May 5, 2005

Property Information

Block2904
Lot8
QualifierC0001

Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$39,100
27%
Improvement Value:$107,300
73%
Total Assessment$146,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2009$13,831+5.6%
2008$13,101+6.8%
2007$12,267+7.0%
2006$11,468+6.5%
Property History

Property Sale

Sale
$269,700

To:

DeedBook 994, Page 105