Skip to content

220 Hamburg Tpke(Unit C0003)Wayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Nov 16, 2017

Property Information

Block2904
Lot8
QualifierC0003

Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,700
27%
Improvement Value:$95,100
73%
Total Assessment$129,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,718+4.0%
2024$7,422-10.6%
2023$8,303+0.4%
2022$8,266+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000

To:

DeedBook 3198, Page 61

Property Sale

Sale
$83,000
DeedBook M 149, Page 167