Skip to content

67 Bobolink CourtWayne, NJ 07470

Built 1992

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 22, 2011

Property Information

Block3000
Lot111
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class33
DescriptionTOWNHOUSE
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage1,920
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$75,000
39%
Improvement Value:$117,300
61%
Total Assessment$192,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,434+4.0%
2024$10,996+1.2%
2023$10,861+0.4%
2022$10,813+2.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$293,000
DeedBook H 168, Page 36

Property Sale

Sale
$231,500
DeedBook N 138, Page 95

Property Sale

Sale
$189,730
DeedBook V 132, Page 228

Property Built

Built

Year Built: 1992