Skip to content

14 Harrier CtWayne, NJ 07470

Built 1992

Last Sale Price
$187,958
Last Sale Date
Feb 25, 1993

Property Information

Block3000
Lot203
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class33
DescriptionTOWNHOUSE
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage1,920
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$75,000
40%
Improvement Value:$112,500
60%
Total Assessment$187,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,149+4.0%
2024$10,721+1.2%
2023$10,590+0.4%
2022$10,543+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$187,958

To:

Sq Ft1,920DeedBook 133, Page 118

Property Built

Built

Year Built: 1992