Skip to content

191 Warbler DrWayne, NJ 07470

Built 1993

Last Sale Price
$238,262
Last Sale Date
Feb 25, 1994

Property Information

Block3000
Lot243
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class33
DescriptionTOWNHOUSE
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage2,075
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$75,000
30%
Improvement Value:$175,100
70%
Total Assessment$250,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,871+4.0%
2024$14,301+1.2%
2023$14,126+0.4%
2022$14,063+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$238,262

To:

Sq Ft2,075DeedBook 136, Page 361

Property Built

Built

Year Built: 1993