Skip to content

151 Warbler DrWayne, NJ 07470

Built 1992

Last Sale Price
$229,344
Last Sale Date
Oct 15, 1993

Property Information

Block3000
Lot253
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class33
DescriptionTOWNHOUSE
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage2,075
Acreage0.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$75,000
31%
Improvement Value:$166,900
69%
Total Assessment$241,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,383+4.0%
2024$13,832+1.2%
2023$13,663+0.4%
2022$13,602+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$229,344

To:

Sq Ft2,075DeedBook 134, Page 163

Property Built

Built

Year Built: 1992