Skip to content

504-101b Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Built 2000
Commercial

Last Sale Price
$190,000
Last Sale Date
Sep 19, 2001

Property Information

Block3000
Lot399
QualifierC101B

Zoning---
Sq Footage1,101
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,000
41%
Improvement Value:$67,600
59%
Total Assessment$114,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,814+4.0%
2024$6,553-31.0%
2023$9,494+0.4%
2022$9,452+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$190,000

To:

Sq Ft1,101DeedBook 320, Page 128

Property Built

Built

Year Built: 2000