Skip to content

508-104d Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Built 2003
Commercial

Last Sale Price
$140,000
Last Sale Date
Feb 28, 2022

Property Information

Block3000
Lot399
QualifierC104D

ZoningSB
Sq Footage896
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$34,900
41%
Improvement Value:$50,200
59%
Total Assessment$85,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,060+4.0%
2024$4,866-30.8%
2023$7,032+0.4%
2022$7,001+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$140,000

To:

Sq Ft896DeedBook 4280, Page 30

Property Sale

Sale
$157,000
DeedBook 819, Page 235

Property Built

Built

Year Built: 2003