Skip to content

508-106d Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Built 2003
Commercial

Last Sale Price
$215,500
Last Sale Date
Oct 1, 2003

Property Information

Block3000
Lot399
QualifierC106D
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map PageCH91

Building Details

Building Class---
DescriptionOFFICE CONDO
Dwellings---
ZoningSB
Sq Footage1,224
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,700
41%
Improvement Value:$68,600
59%
Total Assessment$116,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,915+4.0%
2024$6,650-30.8%
2023$9,607+0.4%
2022$9,565+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$215,500

To:

Sq Ft1,224DeedBook 679, Page 176

Property Built

Built

Year Built: 2003