Skip to content

506-201c Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$460,000
Last Sale Date
Mar 6, 2014

Property Information

Block3000
Lot399
QualifierC201C

Assessment

Land Value:$40,800
23%
Improvement Value:$133,100
77%
Total Assessment$173,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,340+4.0%
2024$9,944-28.1%
2023$13,821+0.4%
2022$13,759+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$460,000

To:

DeedBook 2452, Page 139