Skip to content

510-202e Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$310,000
Last Sale Date
Jan 8, 2003

Property Information

Block3000
Lot399
QualifierC202E

Assessment

Land Value:$34,800
23%
Improvement Value:$113,400
77%
Total Assessment$148,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,812+4.0%
2024$8,474-27.6%
2023$11,708+0.4%
2022$11,656+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$310,000

To:

DeedBook 580, Page 265