Skip to content

504-203b Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Built 2000
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 13, 2011

Property Information

Block3000
Lot399
QualifierC203B

Zoning---
Sq Footage1,184
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,600
47%
Improvement Value:$56,500
53%
Total Assessment$107,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,368+4.0%
2024$6,124-40.0%
2023$10,212+0.4%
2022$10,166+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$208,500
DeedBook 366, Page 282

Property Built

Built

Year Built: 2000