Skip to content

506-203c Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$275,000
Last Sale Date
Jul 30, 2015

Property Information

Block3000
Lot399
QualifierC203C

Assessment

Land Value:$22,300
27%
Improvement Value:$60,300
73%
Total Assessment$82,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,911+4.0%
2024$4,723-39.3%
2023$7,783+0.4%
2022$7,748+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$275,000

From:

To:

DeedBook 2691, Page 204Recorded9/18/2015