Skip to content

506-204c Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$313,000
Last Sale Date
Jul 24, 2013

Property Information

Block3000
Lot399
QualifierC204C

Assessment

Land Value:$28,600
27%
Improvement Value:$77,300
73%
Total Assessment$105,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,297+4.0%
2024$6,055-28.6%
2023$8,483+0.4%
2022$8,446+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$313,000

To:

DeedBook 2347, Page 260