Skip to content

508-204d Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Built 2003
Commercial

Last Sale Price
$130,000
Last Sale Date
Aug 27, 2012

Property Information

Block3000
Lot399
QualifierC204D
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map PageCH91

Assessment

Land Value:$36,500
41%
Improvement Value:$52,500
59%
Total Assessment$89,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,292+4.0%
2024$5,089-11.8%
2023$5,767+0.4%
2022$5,741+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$130,000

To:

DeedBook 2218, Page 202

Property Sale

Sale
$180,000
DeedBook 670, Page 174

Property Built

Built

Year Built: 2003