Skip to content

506-205c Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$260,000
Last Sale Date
Aug 11, 2017

Property Information

Block3000
Lot399
QualifierC205C

Assessment

Land Value:$25,400
27%
Improvement Value:$68,500
73%
Total Assessment$93,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,583+4.0%
2024$5,369-38.6%
2023$8,749+0.4%
2022$8,710+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$260,000

To:

DeedBook 3168, Page 213