Skip to content

508-205d Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Built 2003
Commercial

Last Sale Price
$217,000
Last Sale Date
Oct 1, 2003

Property Information

Block3000
Lot399
QualifierC205D

ZoningSB
Sq Footage1,104
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$43,100
41%
Improvement Value:$61,800
59%
Total Assessment$104,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,237+4.0%
2024$5,998-30.8%
2023$8,670+0.4%
2022$8,631+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$217,000

To:

Sq Ft1,104DeedBook 686, Page 296

Property Built

Built

Year Built: 2003